Spelbord

Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPELBORD, gustavianskt, 1800-talets första hälft, mahognyfanér, skiva klädd med tyg, lådor under sarg, höjd 78 cm, diam ca 123 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, fanérskador, nyckel sakna, senare tyg på skiva

640382

2019-05-15