Sängar nyrokoko

Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko
Sängar nyrokoko

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÄNGAR, 1 par, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, senare bemålning, gavlarnas höjd ca 126 cm resp 90 cm, yttermått gavlar ca 97 cm, bäddmått ca 190x80 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, färgbortfall

640402

2019-05-15