Bord nyrokoko
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, mahognyfanér, 2 iläggsskivor under skiva med bredd 36 cm/skiva, höjd 74 cm, ca 125-195x92 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
slitage, skiva med märken samt repor
640408
2019-05-15