Bord nyrokoko

Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko
Bord nyrokoko

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, mahognyfanér, 2 iläggsskivor under skiva med bredd 36 cm/skiva, höjd 74 cm, ca 125-195x92 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, skiva med märken samt repor

640408

2019-05-15