Slagbord 1700/1800-tal

Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal
Slagbord 1700/1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGBORD, oval skiva, svarvade ben, 1700/1800-tal, beslag av järn, en låda i sarg, höjd 76 cm, 124x53-170 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

omfattande renoverat, kompletterat

640432

2019-05-15