Slagbord 1700/1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, oval skiva, svarvade ben, 1700/1800-tal, beslag av järn, en låda i sarg, höjd 76 cm, 124x53-170 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
omfattande renoverat, kompletterat
640432
2019-05-15