Ingrid Ruin oljemålning

Ingrid Ruin oljemålning
Ingrid Ruin oljemålning
Ingrid Ruin oljemålning
Ingrid Ruin oljemålning
Ingrid Ruin oljemålning
Ingrid Ruin oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

INGRID RUIN (1881-1956): Motiv av flicka i folkdräkt från Dalarna med smörkärnare, signerad I Ruin, daterad 1907, olja på duk, ca 99x80 cm

Krackelyr, färgbortfall

640509

2019-05-10