Stig Lindberg Berså Gustavsberg
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, "Berså", servisdelar, 22 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1960, bestående av: 5 tekoppar med fat, gräddkanna, 6 tallrikar (diameter 21 cm), 8 äggkoppar, pepparkar, skål (diameter 19,5 cm)
Bruksslitage. Udda tekopp och naggat saltkar medöljer.
640673
2019-05-03