Skålar och fat glas 1800-tal

Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal
Skålar och fat glas 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, KAKFAT PÅ FOT, GRÄDDKANNA, KUVERTASKFAT, 13 dlr., klar glasmassa, 1800-talets andra hälft, konturerad kant, slipad dekor, höjd ca 5-17 cm

Nagg, slitage

640682

2019-05-06