Kaffekannor och gräddkannor flintgods

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAFFEKANNOR, GRÄDDKANNOR, 4 dlr., flintgods, 1800-talets första hälft, bland annat Wedgwood, biskvi samt basalt ware, höjd ca 9-24 cm

Nagg, en kanna lagad

640692

2019-05-06