Klubbat för:
6 000 SEK
8 000 SEK
SMÖRASK, 1800-tal, porfyr, fasetterad, lockknopp i form av pinjekotte, höjd ca 10, diameter 12,5 cm
Locket troligen ej ursprungligen tillhörande, lock med lagning, nagg
640738
2019-05-04