Smörask porfyr

Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr

Klubbat för:

6 000 SEK

8 000 SEK

SMÖRASK, 1800-tal, porfyr, fasetterad, lockknopp i form av pinjekotte, höjd ca 10, diameter 12,5 cm

Locket troligen ej ursprungligen tillhörande, lock med lagning, nagg

640738

2019-05-04