Dosor

Dosor
Dosor
Dosor
Dosor
Dosor
Dosor
Dosor
Dosor
Dosor
Dosor

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ETUI, KE & C, Göteborg 1948, framsida med krönt ägarmonogram, invändigt med gåvogravyr, längd ca 4-8,5 cm, DOSOR, 2 st., silver, Frankrike, 1800-talets andra hälft, med niellodekor, lock med inlagd platta i guld med namngravyr samt datering 1890 resp. Italien 1900-tal, silver/800

Större dosan med slitage samt bristning

640758

2019-05-04