Golvlampa Glössner
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BO NOTINI, golvlampa, Glössner & Co., Stockholm 1945, fot och ben i mässing samt lackerad metall, kuporna i gultonat samt klarglas med blästrad dekor av figurer, mask och blad, signerad GLÖSSNER -45 Dek NOTINI , höjd ca 175 cm
Kupa nagg, något sned kupa, färgbortfall
640842
2019-05-06