Golvlampa Glössner

Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner
Golvlampa Glössner

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BO NOTINI, golvlampa, Glössner & Co., Stockholm 1945, fot och ben i mässing samt lackerad metall, kuporna i gultonat samt klarglas med blästrad dekor av figurer, mask och blad, signerad GLÖSSNER -45 Dek NOTINI , höjd ca 175 cm

Kupa nagg, något sned kupa, färgbortfall

640842

2019-05-06