Robert Petersen Plan for areas 1-2-3
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROBERT PETERSEN (USA, född 1945): "Plan for areas 1-2-3", signerad och daterad Robert Petersen 1985, blandteknik, 28x38 cm
PROVENIENS:
Anders Tornberg Collection
Stockholms Auktionsverk, 2004, Katalognr. 60
Privat samling, Malmö
"Thinking About Speaking Objects" curated by Alexander J. Amador
640922
2019-05-05