John Mortensen fåtöljer Fuga
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN MORTENSEN, ett par fåtöljer, Fuga, hög, stomme av förkromade stålrör, bärväv av canvas, plymåer klädda i brunt skinn, 1970-tal, Thams Möbler, Danmark, höjd ca 79 cm
Bruksslitage samt läder med slitage och patina
641025
2019-05-09