Bode Willumsen lockurna Kunglig Dansk
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BODE WILLUMSEN (1863-1958), lockurna, Kunglig Dansk, stengods, glasyr i oxblod med inslag av grönt, lockknopp i form av lejon, signerad BW samt stämplad ROYAL COPENHAGEN DENMARK målat nummer 20127, höjd ca 18 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
641277
2019-05-31