Bode Willumsen lockurna Kunglig Dansk

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BODE WILLUMSEN (1863-1958), lockurna, Kunglig Dansk, stengods, glasyr i oxblod med inslag av grönt, lockknopp i form av lejon, signerad BW samt stämplad ROYAL COPENHAGEN DENMARK målat nummer 20127, höjd ca 18 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

641277

2019-05-31