Vikskärm siden Japan

Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan
Vikskärm siden Japan

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VIKSKÄRM, 4 dlr., siden, Japan, 1900-talets andra hälft, dekor av tårpil, kalligrafi samt ett sigill, ram i lackarbete, detaljer i mässing, höjd ca 167, varje del 44 cm

Smärre slitage, stötskada, ytreva

641289

2019-05-13