Ljusstakar Skultuna mässing

Ljusstakar Skultuna mässing
Ljusstakar Skultuna mässing
Ljusstakar Skultuna mässing
Ljusstakar Skultuna mässing
Ljusstakar Skultuna mässing
Ljusstakar Skultuna mässing

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULTUNA (etabl. 1607), ljusstakar, 1 par, mässing, No 72, 1900-tal, gustaviansk stil, kolonnskaft samt ljuspipa, kvadratisk fotplatta med gallerkant, på kulfötter, höjd ca 19 cm

Slitage

641359

2019-05-07