Bägare Thomas Beckman Örebro
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
THOMAS BECKMAN D.Y. (mästare i Örebro 1727-1759/72), bägare, silver, stämplad TB, Örebro, årsindex saknas, åldermansranka, svisselerad dekor, äldre ägarinitialerr J.O.D., invändig förgyllning, höjd 9 cm, vikt 59 g
Smärre slitage, mindre lagning
641450
2019-05-07