Bägare Thomas Beckman Örebro

Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro
Bägare Thomas Beckman Örebro

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

THOMAS BECKMAN D.Y. (mästare i Örebro 1727-1759/72), bägare, silver, stämplad TB, Örebro, årsindex saknas, åldermansranka, svisselerad dekor, äldre ägarinitialerr J.O.D., invändig förgyllning, höjd 9 cm, vikt 59 g

Smärre slitage, mindre lagning

641450

2019-05-07