Grete Prytz Kittelsen skålar "Saturnus"

Grete Prytz Kittelsen skålar
Grete Prytz Kittelsen skålar
Grete Prytz Kittelsen skålar
Grete Prytz Kittelsen skålar

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

GRETE PRYTZ KITTELSEN, skålar, 2 st, 1960-tal, modell "Saturnus", emaljarbete, höjd 9-10,5, diamter 22-23,5 cm

Kantnagg

641570

2019-05-07