Edward Hald kaffe / moccaservis

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EDWARD HALD (1883-1980): Kaffe och moccaservis, 27 delar, porslin, Karlskrona porslinsfabrik omkring 1930, bestående av 15 moccakoppar på fat, 6 kaffekoppar på fat, 2 sockerskålar med lock, gräddkanna, bonbonjär, kaffekanna samt serveringsbricka, stämplade KP Karlskrona Hald, förgylld dekor, kaffekannans höjd 21 cm

Delvis förgyllningsslitage

641638

2019-05-07