Edward Hald fruktservis

Edward Hald fruktservis
Edward Hald fruktservis
Edward Hald fruktservis
Edward Hald fruktservis
Edward Hald fruktservis
Edward Hald fruktservis

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EDWARD HALD (1883-1980): Fruktservis, 13 delar, Karlskrona porslinsfabrik omkring 1930-tal, bestående av 12 tallrikar, fat, dekor i underglasyr brunt, guldkant, stämplade KP Karlskrona Hald, diameter 19,5-32 cm

Visst slitage

641640

2019-05-07