Huvud i sten

Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten
Huvud i sten

Klubbat för:

4 200 SEK

3 000 SEK

HUVUD, samt handverktyg i sten, precolumbianska, huvudets höjd ca 23, samt största vidd 17, handverkygets längd 10,5 cm

Proveniens: Förvärvade av privatperson under resor på 1970/80-talet

Jordfynd

641791

2019-05-08