Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, ´´Ax-chair´´, karmstolar, ett par, 1900-talets andra hälft, modellen formgiven 1947, Fritz Hansen, etikettmärkta, sitthöjd ca 40 cm

Slitage, en med lagning i sits.

641802

2019-05-08