Jules Coignet oljemålning

Jules Coignet oljemålning
Jules Coignet oljemålning
Jules Coignet oljemålning
Jules Coignet oljemålning
Jules Coignet oljemålning
Jules Coignet oljemålning

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JULES COIGNET (Frankrike, 1798-1860), Motiv av fiskebåtar vid hamnen, signerad J Coignet, daterad 1845, olja på duk, ca 64x79 cm

Mindre krackelyr, retuschering, färgbortfall vid kanten var ramen var, ytsmuts, oramad

641858

2019-05-08