Nils Landberg Gustav II Adolf glasservis

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS LANDBERG, servis, 34 dlr, "Gustav II Adolf", Orrefors + 13 selterglas, bestående, av 15 rödvinglas (höjd ca 13 cm), 14 vitvinsglas (höjd ca 11 cm) och 5 snapsglas (höjd ca 10cm) samt 13 selterglas (höjd 7 cm) av annan modell

Bruksslitage, ett nagg på ett vitvinsglas och en spricka på ett selterglas

641892

2019-05-08