Romerskt badkar

Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar
Romerskt badkar

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GRAND TOUR souvenir i form av romerskt badkar, 1900-talets första hälft, med lejonansikten på långsidorna, kalcit samt fötter i alabaster, höjd ca 7 samt längd 18,5 cm

Slitage, smärre nagg

641937

2019-05-09