Ottomanska silvergafflar

Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar
Ottomanska silvergafflar

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GAFFLAR, sekelskiftet 18-/1900-talet, Osmanska Riket (nuvarande Turkiet), silver, med Ottomanska stämplar, längd ca 21 cm, vikt ca 437 g

Smärre åldersrelaterat slitage

642079

2019-05-09