Ring guld med diamanter

Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter
Ring guld med diamanter

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

RING, 14 k guld och silver, fasettslipad syntetisk safir, bekransad av 14 små diamanter med rosenslipning, ringskenans sidodekor av blommor och blad, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 20 mm, total vikt ca 7,2 g

Zustandsbeschreibung

Stenar med hack och slitage

642087

2019-05-11