Ring guld med diamanter
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
RING, 14 k guld och silver, fasettslipad syntetisk safir, bekransad av 14 små diamanter med rosenslipning, ringskenans sidodekor av blommor och blad, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 20 mm, total vikt ca 7,2 g
Zustandsbeschreibung
Stenar med hack och slitage
642087
2019-05-11