Textilier Skåne
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEXTILIER, 2 st, Skåne, Höganäs, 1800-talets första hälft, rölakan, mönster av bl a stjärnor och fåglar i brunt, vitt, grönt (blått) och svart, en etikettmärkning "Uggla Nyvång Nordenfelt", vardera ca 144x49 cm
Skador, lagningar
642189
2019-05-10