Textilier Skåne

Textilier Skåne
Textilier Skåne
Textilier Skåne
Textilier Skåne

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

TEXTILIER, 2 st, Skåne, Höganäs, 1800-talets första hälft, rölakan, mönster av bl a stjärnor och fåglar i brunt, vitt, grönt (blått) och svart, en etikettmärkning "Uggla Nyvång Nordenfelt", vardera ca 144x49 cm

Skador, lagningar

642189

2019-05-10