Cafébord Vasateatern

Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CAFÉBORD, 1900-talets första hälft, vitmålat gjutjärn, rund skiva på pelarfot, undertill märkt AMA (Apotekarnes mineralvatten AB), höjd ca 78, diameter ca 56 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Senare bemålat, färgbortfall

642204

2019-05-09