Cafébord Vasateatern
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÉBORD, 1900-talets första hälft, vitmålat gjutjärn, rund skiva på pelarfot, undertill märkt AMA (Apotekarnes mineralvatten AB), höjd ca 78, diameter ca 56 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Senare bemålat, färgbortfall
642204
2019-05-09