Strösockerskålar och dubbelkarotter nysilver
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STRÖSOCKERSKÅLAR, DUBBELKAROTTER, 6 dlr., nysilver, bland annat C. G. Hallberg och Anders Gabriel Dufva, Stockholm 1900-talets början, sengustaviansk stil, höjd ca 25 cm, längd 24-29 cm
Slitage, repor
642383
2019-05-13