Blombord gustaviansk stil
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, vitbemålad, avsmalande ben, sarg med flätad rotting, gränbemålad metallinsats, rotting, höjd ca 65, 90x33 cm
Bruksslitage, senare målning, ställvis förlust av färg, märken
642440
2019-05-12