Bägare silver 1800-tal

Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal
Bägare silver 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, 2 st., silver, Carl Fredrik Sesman (1782-1819), Arboga 1803 samt Carl Petter Åberg (1790-1831), Arboga 1811, ciselerad dekor av kartuscher och bladornamentik, höjd ca 10 cm, vikt ca 120 g

Smärre slitage och stötskador, en med monogram

642485

2019-05-13