Skål och flaska Sven Lundqvist
Klubbat för:
850 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
SVEN LUNDQVIST (1918-2010), skål, flaska med hänkel, glaserat lergods, signerade, höjd 8-10,5 cm, medföljande vas Höganäs
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Zustandsbeschreibung
kantnagg och bottennagg
642501
2019-05-31