Skål och flaska Sven Lundqvist

Klubbat för:

850 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SVEN LUNDQVIST (1918-2010), skål, flaska med hänkel, glaserat lergods, signerade, höjd 8-10,5 cm, medföljande vas Höganäs

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

Zustandsbeschreibung

kantnagg och bottennagg

642501

2019-05-31