Glas bonbonjär assietter Edward Hald

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BONBONJÄR med lock, ASSIETTER, 7 st, diameter 15, GLAS, 4 st, Orrefors, Edvard Hald, märkta Orrefors Hald 54-55, graverad dekor av stjärnhimmel, skålens höjd 13,5, diameter 14 cm

Repor, skålen med mindre kantnagg, ett extra glas med kantnagg medföljer

642526

2019-05-10