Glas bonbonjär assietter Edward Hald
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BONBONJÄR med lock, ASSIETTER, 7 st, diameter 15, GLAS, 4 st, Orrefors, Edvard Hald, märkta Orrefors Hald 54-55, graverad dekor av stjärnhimmel, skålens höjd 13,5, diameter 14 cm
Repor, skålen med mindre kantnagg, ett extra glas med kantnagg medföljer
642526
2019-05-10