Salt och senapskannor förgyllt silver

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SALT och SENAPSSET, 10 delar, förgyllt silver, stämplade C G Hallberg 1898, med inlagda äldre mynt, bestående av 8 saltkar med skedar, senapskar med lock och sked, 1 par, i originalschatull, senapskarens höjd 7 cm

Schatull med gåvoinskription, en glasinsats till ett saltkar saknas

642538

2019-05-10