Fat rörstrand, slutet av 1700-talet
Valmis
2019-05-11
642567
| Korkein tarjous | 1 000 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
FAT, Rörstrand, slutet av 1700-talet, rokoko, saltglaserat gråvitt stengods med dekor av kartuscher i relief, genombrutet mönster, diameter ca 30 cm
Åldersrelaterat slitage i form av nagg, krackelerad