Fat rörstrand, slutet av 1700-talet

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, Rörstrand, slutet av 1700-talet, rokoko, saltglaserat gråvitt stengods med dekor av kartuscher i relief, genombrutet mönster, diameter ca 30 cm

Åldersrelaterat slitage i form av nagg, krackelerad

642567

2019-05-11