Silver

Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR och GAFFLAR, 16 dlr., silver, 1800-tal, av varierande mästare samt modell, 2 skedar av August Wilhelm Ahnström, Växjö, 1856, 4 gafflar av Mikael Nyberg (1781-1808), Stockholm, 4 teskedar av Carl Peter Högstedt (1856-1864), Kalmar, 1 sked Hans Georg Vogt (1823-1854), Kristianstad, 1 sked Emanuel Forssman, Växjö, 1868 och fyra skedar med otydliga stämplar

Slitage

642629

2019-05-14