Tallrik Mandarinporslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av trädgård med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, brättet med reserver, detaljer i guld, diameter ca 23 cm

Slitage

642672

2019-05-14