Spegel rokoko
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Samuel Bomansson (spegelmakare i Stockholm 1756-1771), signerad SB, dekor i papier maché, delvis graverad dekor, bronserad, höjd ca 109x39 cm
Senare bronsering, lagningar smärre skador, sprickor
643000
2019-05-12