Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

8 200 SEK

Arviointi

12 000 SEK

Kuvaus

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Samuel Bomansson (spegelmakare i Stockholm 1756-1771), signerad SB, dekor i papier maché, delvis graverad dekor, bronserad, höjd ca 109x39 cm

Kuntoraportti

Senare bronsering, lagningar smärre skador, sprickor

643000

Päivämäärä:

2019-05-12