Höganäsbolaget 1800-tal

Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal
Höganäsbolaget 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HÖGANÄSBOLAGET (etabl. 1797), tekanna, aladåbform, 2 dlr., lergods, 1800-talets mitt, längd ca 21-29 cm

Nagg, slitage, pipen senare

643071

2019-05-13