Flintgods 1800-tal

Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal
Flintgods 1800-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, SKÅL, SÅSTERRIN, 4 dlr., flintgods, 1800-talets första hälft, England och Sverige, dekor i lysterglasyr samt underglasyrblått, längd ca 16-37 cm

Slitage, nagg

643110

2019-05-14