Bordsklocka

Bordsklocka
Bordsklocka
Bordsklocka
Bordsklocka
Bordsklocka
Bordsklocka
Bordsklocka
Bordsklocka

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSKLOCKA, klocka i järn, stomme i valnöt, mitten av 1900-talet, höjd ca 48, 35x18 cm

Proveniens: Torsten Nilsson, bricka med inskription "Försvarsminister Torsten Nilsson, på 50 års dagen, Blekinge.soc.dem.partidistrikt"

Smärre slitage

643114

2019-05-14