Teservis silver England
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESERVIS, 3 dlr. silver, tekanna med trähandtag, mjölkkanna och sockelskål för en person, kannan med Londonstämplar, övriga delar stämplade Birmingham, 1800-talets slut, kamnnans höjd ca 13,5 cm, vikt ca 320 g
Sedvanligt bruksslitage
643161
2019-05-17