Hertha Bengtson Kolorita-servis

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERTHA BENGTSON, "Kolorita", kaffe-/teservis, Rörstrand, polykromt porslin, 66+11 dlr bestående av: kaffekanna, tekanna, 2 kaffekoppar med fat + 9 kaffefat, 6 tekoppar med fat, 21 assietter, 19 tefat, 8 skålar med lock +2 utan, stämplade undertill Rörstrand

Blandade färger, 1 skål med omaka lock, varierande slitage

643172

2019-05-14